Vai esat jau uzsākuši ganību sezonu?

Pārāk agra ganīšana var samazināt zālāju produktivitāti un ilgmūžību. Atvēlot augiem pietiekamu augšanas periodu pēc ziemas, pirms ganīšanas, augi var pietiekami labi attīstīt fotosintētisko spēju un atjaunot dažas noplicinātās sakņu rezerves. Pārāk agrīna noganīšana kaitē lopbarības ražošanu nākotnē.
Strauji augušā zālē ir daudz ūdens un ātri šķīstošā proteīna, bet maz kokšķiedras. Augsts ūdens saturs augos var ierobežot sausnas uzņemšanu.
Nodrošinot piekļuvi sienam, iespējams uzturēt adekvātu sausnas uzņemšanu un pietiekamu šķiedrvielu daudzumu, kas novērstu acidozes un caurejas rašanos.
Bieži vien, kad ganīšana tiek uzsākta pārāk agri, zālājos nav blīva auguma, kas palielina pārvietošanās nepieciešamību un samazina uzņemšanu. Rezultāts: lieks enerģijas patēriņš, kas rodas “sportojot” zāles meklējumos. Lieka pārvietošanās un mazāks katra kumosa apjoms pasliktina jaunlopu augšanu, bet slaucamām govīm palielina spēkbarības vajadzību un samazina izslaukumu. 

Enerģijas deficīts ganību periodā

  • Nesabalansētas spureklī šķīstošā proteīna un ātrās enerģijas attiecības
  • Palielināts enerģijas patēriņš pieaugošas kustību aktivitātes dēļ
Ārstēšana un profilakse

Izmantot ātro enerģiju, piemēram, BV Energy Vitamax sīrupu, lai sabalansētu proteīna un enerģijas bilanci.
Barības devā var iekļaut arī lielāku melases devu, taču melase lielākās devās var radīt nevēlamus blakusefektus (caureju un laktāta pieaugumu), tāpēc optimāla izvēle ir BV Energy Vitamax.

 

Atsiųsk mums žinutę!